15.3 C
Istok, Kosova
E diel, Gusht 18, 2019

Istogu e shpall sot qytetar nderi komandanti amerikan

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Timothy Orr bashkë me një delegacion nga kjo Gardë po qëndron në Kosovë.

Blerim Devolli pritet t’ia shtojë vetës edhe 30 milionë euro, ndërsa mijëra punëtorë të...

Brenda kësaj jave mbi 3800 kosovarë mund të mbesin pa punë. Nëse nuk gjendet një zgjidhje, Telekomi detyrohet që t’i paguajë 25...

20 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Sot mbushen dy dekada nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit nga...

NIS MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT

Sot besimtarët myslimanët anë e kënd botës nisin agjërimin e muajit të madhëruar të Ramazanit, këtij adhurimi njëmujor,...

90 euro gjobë për ata që hedhin fletushka e broshura

Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka njoftuar se nga sot nuk do të lejojnë asnjë biznes që të...

Mërgimtarët vjet dërguan në Kosovë 800 milionë euro

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, tha se kosovarët që jetojnë në vende të ndryshme të botës po...

Ja çfarë moti do të mbajë gjatë javës në Kosovë

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka treguar se çfarë moti do të mbajë gjatë javës...

Dialogu Kosovë-Serbi nën dritën e takimit në Berlin

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) organizon tryezën e diskutimit me temë “Dialogu Kosovë Serbi nën dritën e Takimit në Berlin”.

Liberalizimi i vizave, Gjermania del pro, Franca kundër

Nuk priten rezultate të reja për liberalizimin e vizave nga samiti i Berlinit i cili mbahet me 29 prill (nesër).

Zvicra do të dëbojë familjen kosovare: Por shikoni çka bëjnë fqinjët

Ka shumë raste kur të huajt, për shkak të mospërmbushjes së kritereve të caktuara, janë të kërcënuar për t`u dëbuar ose edhe...