28.5 C
Istok, Kosova
E diel, Korrik 21, 2019

Komuna e Istogut shënon ditën e dëshmorëve

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Istogut Haki Rugova, është shënuar 12 prilli, dita e dëshmorëve të...

Aksidentohet Adem Grabovci, policia jep detajet

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci është përfshirë në një aksident trafiku sot në magjistralen Prishtinë – Pejë.

Vetëvritet një 24 vjeçar në Han të Elezit – policia jep detaje 10 orë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gorancë të Hanit të Elezit, pasi një 24-vjeçar dyshohet se e ka vrarë vetën...

Mbi një mijë të rinj nga Kamenica u larguan në Kroaci

Për shumë kë, zgjidhje për jetë më të mirë nuk është Kosova. Komuna e Kamenicës po përballet me një fluks të madh...

Edhe sot mot me shi

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë  ditës do të dendësohen dhe do të krijohen kushte...

Thirrje e hapur për aplikim

Iniciativa e të rinjve të lstogut ju fton të aplikoni në trajnimin "Build the Future", i cili do te shoqërohet me një...

Krasniqi: Fenomeni i ikjes së të rinjve nga vendi është shqetësues

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi gjatë seancë së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës me vetëm një...

Ikjet e qytetarëve, Rexhaj kërkon shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për ikjen e qytetarëve nga vendi, ka thënë se...

Haradinaj ofron postin e tij për këdo që ndal ikjen e qytetarëve nga vendi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se nuk ka zgjidhje për ikjet e qytetarëve jashtë vendit. Ai ofroi postin e tij...

Skenderaj, shërbimet shëndetësore u ofrohen pacientëve në shtëpitë e tyre

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe drejtori i përgjithshëm i Caritas Kosova, Don Viktor Sopi, kanë nënshkruar sot marrëveshjen e...