Arrestohët një përson në Istog

0

Në fshatin Kamenicë të Istogut, një mashkull K/Shqiptar është arrestuar për shkak se në gjendje të dehur në një lokal kishte ekspozuar një revole për të cilën kishte leje dhe e njëjta i është konfiskuar. Po ashtu gjatë kontrollit në pronën e tij është gjetur dhe konfiskuar edhe një armë pa leje e llojit ‘AK 47’. I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është dërguar në mbajtje.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakVrasje e rëndë në Prizren, burri vret gruan
Artikulli tjetërPërfundon operacioni policor “Basti 2”, arrestohen gjashtë persona në Ferizaj